Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı Hazırlanması Projesi
This project is co-funded by the European Union, the Republic of Turkey and the World Bank.
Bu proje Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti ve Dünya Bankası tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir.

Avrupa hareketlilik haftası

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediği ve 22 Eylül’e kadar süren etkinlikler kapsamında; ücretsiz bisiklet tamir çadırları, bisiklet turları, yürüyüş etkinlikleri, fotoğraf yarışmaları ve sergileri başta olmak üzere pek çok program Konyalılarla buluştu.

KONYA BİSİKLET CAMİASIYLA BİSİKLET TURU

Hafta kapsamında Konya bisiklet camiasının katılımıyla bisiklet farkındalık sürüşü düzenlendi. Etkinliğe; Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ile Konya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden yetkililer, bisiklet antrenörleri, bisiklet sporcuları, bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından ve ilgili kamu kurumlarından temsilciler katıldı. Meram Son Durak’tan Meram Dere’ye kadar yapılan sürüş ile bisiklet kullanımına dikkat çekildi.

OTİZMLİ ÖĞRENCİLERE BİSİKLET ETKİNLİĞİ

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfı’nda eğitim alan öğrenciler, hafta kapsamında Kılıçarslan Meydanı’nda düzenlenen bisiklet etkinliğinde bisiklet, paten ve scooter sürerek keyifli bir gün geçirdi. Öğrenciler daha sonra, refakatçi hocalar eşliğinde bisiklet tramvayıyla gezinti turu yaptı.

ŞEHRİN FARKLI NOKTALARINDA ÜCRETSİZ BİSİKLET TAMİR ÇADIRLARI

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, hafta süresince şehrin çeşitli noktalarında kurduğu ücretsiz bisiklet tamir çadırları bisiklet kullanıcılarıyla buluştu.

BİSİKLET TRAMVAYI HAFTA KAPSAMINDA ÜCRETSİZ

22 Eylül’e kadar devam edecek Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde bisiklet tramvayından Konyalı bisiklet severler ücretsiz faydalanabilirken, bisiklet tramvayına binen herkese tişört hediye edildi. Ayrıca bisiklet tramvayını 16-22 Eylül tarihleri arasında kullanan 30 kişiye noter huzurunda yapılacak çekilişle kask ve çanta hediye edildi.

KONYA, SON GÜNE KADAR HAREKETLİ YAŞAMLA İÇ İÇE OLACAK

Hafta kapsamında 21 Eylül’de Konya genelindeki ilkokul 4. sınıflara yönelik Bisiklet Şehri Konya Resim Yarışması başlatıldı. 22 Eylül’de ise 10.00-20.00 saatleri arasında Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda; bisiklet akrobasi gösterilerinin yanı sıra birbirinden eğlenceli oyun alanları kuruldu.

Yine Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda Bisiklet Şehri Konya Fotoğraf Yarışması’ndan 62 fotoğraf gün boyu sergilenerek dereceye girenlere ödülleri verildi. Aynı gün saat 15:00’de Aslanlıkışla Caddesi’nde Sürdürülebilir Ulaşım Farkındalık Korteji gerçekleştirildi.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.konya.bel.tr/haberayrinti.php?haberID=8144

Kategoriler